Su Arıtma Sistemleri

Su arıtma günümüzde bütün dünyada ihtiyaç duyulan bir sektör olmuştur. Bunun sebebi dünyanın neresinde olursanız olun, suyun içerisinde bir takım zararlı bileşenlerin bulunmasıdır. Aslında şebekeden gelen sular içilemez değildir. Fakat içerisindeki yoğun klor,çamur,tortu,kireç vs. bir çok nesne yüzünden insanlar tarafından arıtılma ihtiyacı duyulur. Su arıtma sistemleri de bu sebeple insanların çözüm olarak gördüğü bir yöntemdir. Su arıtma sistemleri ev tipi ve endüstriyel olmak üzere iki sınıfa ayrılır.Bu yazımızda su arıtma sistemleri hakkında ve ayrıldığı sınıflar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

endüstriyel su arıtma
endüstriyel su arıtma

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel alanda su arıtma sistemleri ihtiyaçlara göre belirlenmektedir. Onlarca farklı sektörde farklı ihtiyaçlara sahip firmalar bulunuyor. Bu nedenle firmalar suyunun arıtılması için su arıtma firmalarına başvuruyorlar. Bu başvuru neticesinde suyun yapısı ve ihtiyaçlar belirlenip, su arıtma cihazı üretiliyor. Aslında işleyiş bu kadar basit fakat işin içine girdiğinizde oldukça fazla detay sizi bekliyor. Çünkü yapılan su analizleri, üretilen cihazın özellikleri, suya yapılması istenenler vs. şeklinde bir çok madde bulunuyor. Endüstriyel alanda bir su arıtma firmasının gerçekten kaliteli hizmet verip, temiz su ihtiyacını giderebilmesi için kaliteli bir firma olması gerekir. Endüstriyel alanda su arıtma sistemleri yapan firmaların tecrübesi olan köklü firmalar olması da bir hayli önemlidir.

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel su arıtma sistemlerine göre çok daha ufak ve farklı yapılarda olan bu cihazlar, evlerde bulunan şebeke suyunu arıtmaya yönelik üretilir. Bu su arıtma cihazlarının yapısı son derece basit, kullanımı kolay ve işlevseldir. Evinizde her daim temiz ve tadı güzel olan bir su kullanmak istiyorsanız siz de bu cihazları tercih edebilirsiniz. Şunu unutmamak gerekir ki, su insanın en temel ihtiyacıdır. Vücudun su ihtiyacı bir yana, tüm yemek ve içecekler de su ile yapılmaktadır. Sağlığınız için su bu kadar kilit rol oynayan bir etkendir. Evinizde su arıtma cihazı kullanarak hem temiz ve tadı güzel bir su elde edersiniz hem de sağlığınıza büyük bir katkı sağlarsınız.

Ev tipi su arıtma sistemleri hakkında çok daha geniş bir bilgiye sahip olmak ve bu konuda bilinçlenmek istiyorsanız Ev Tipi Su Arıtma Cihazı isimli yazıyı okuyabilirsiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra ev tipi su arıtma cihazı hakkında bilinçlenecek ve cihaz alırken yanlış seçim yapmayacaksınız.

Su Arıtma Sistemleri” için 12 yorum

 • 18 Ağustos 2019 tarihinde, saat 06:04
  Permalink

  Ev tipi su arıtma cihazı alıcam ama çok fazla marka ben en iyisi sizin dediklerinize göre kendime bir liste oluşturayım. İçlerinden kalite ve fiyat olarak bana en uygun olanı alırım. Teşekkürler bilgilendirici yazılarınız için.

  Yanıtla
  • 18 Ağustos 2019 tarihinde, saat 12:31
   Permalink

   Merhaba

   Dediğimiz kriterlere göre kendinize bir liste yapmanız ve bu listeden kalite ve fiyata göre alım yapmanız en doğrusu olacaktır.

   Teşekkürler.

   Yanıtla
 • 19 Ağustos 2019 tarihinde, saat 09:50
  Permalink

  Firmamıza bir adet su sebili alacağım biraz araştırma yapıyordum ki yazınıza rastladım. Oldukça bilgilendirici oldu çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 19 Ağustos 2019 tarihinde, saat 10:39
   Permalink

   Merhaba

   Fikirleriniz için teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • 19 Ağustos 2019 tarihinde, saat 11:24
  Permalink

  Merhaba vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten çok faydalı teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 19 Ağustos 2019 tarihinde, saat 12:14
   Permalink

   Merhaba

   Yazının size faydalı olması bizi sevindirdi, fikirleriniz için teşekkürler.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Su Arıtma Cihazı Kılavuzları | Su Arıtma Sistemleri - Mayer Su Arıtma

 • 6 Eylül 2019 tarihinde, saat 13:14
  Permalink

  Araştırdığım kadarı ile ev tipi su arıtma cihazlarının çok aman aman bir sistemi yok. Plastik bir kabin ve içinde filtreden başka bir şey yok doğru mudur ?

  Yanıtla
  • 7 Eylül 2019 tarihinde, saat 10:59
   Permalink

   Merhaba Zeynep Hanım,

   Ev tipi su arıtma cihazlarının dediğiniz gibi plastik malzemeden kabinleri bulunmaktadır. Fakat metal ya da daha başka malzemelerde de kabin üretiliyor. Ev tipi su arıtma cihazının içeriğine gelecek olursak, kabin içerisinde sizinde söylediğiniz gibi filtreler,bağlantı dirsekleri,su hortumları vs. bulunmaktadır.Bunların dışında su tankı ve eğer varsa pompa bulunmaktadır.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: UV Ultraviyole Lamba | Su Arıtma Sistemleri - Mayer Su Arıtma

 • Geri bildirim: Su Analizi | Su Arıtma Sistemleri - Mayer Su Arıtma

 • 17 Ekim 2019 tarihinde, saat 04:46
  Permalink

  Uzun zamandır firmamız için endüstriyel su arıtma sistemi araştırıyoruz. Bu makalede araştırmalarım konusunda iyi bir bilgi sağlamış oldu. Teşekkürler.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir