Evinizdeki Tehlike Şebeke Suyu

İnsan yaratılışı gereği büyük orandan su ve su bileşenlerinden oluşan sıvılardan oluşmaktadır. Şöyle bir düşünün bir insan kanı olmadan yaşayabilir mi ? Ya da insanın vücudunun her yerinde sıvılar bulunurken, su olmadan yaşaması mümkün mü ? Cevabı size tüm uzmanlar açık bir şekilde hep bir ağızdan veriyor.Bu cevap: elbetteki hayır. Çünkü insan doğası gereği su içmek zorundadır. Hayatımız için bu kadar önemi yüksek bir maddenin maalesef dünyamızda temin sıkıntısı mevcuttur.Bugün Afrika başta olmak üzere dünyadaki hemen her bölgede temiz su temini ile ilgili sorunlu bölgeler bulunmaktadır. Dünyanın merkezi olarak gördüğümüz İstanbul’da bile bir çok bölgede şebeke suyu içilebilir olsa da, tat,kireç,klor vb. bir çok açıdan suların sıkıntılı olduğunu görebiliriz. İşte bu nedenlerle su arıtma cihazlarına ihtiyaç duyuyoruz. Daha doğrusu temiz suyu güvenli bir şekilde temin edebilmek için su arıtma cihazlarına ihtiyaç duyuyoruz.

Evinizdeki Tehlike Şebeke Suyu
Evinizdeki Tehlike Şebeke Suyu

Şebeke suyunda bulunan tortu,çamur,klor,kireç vb. bir çok maddeyi su filtreleri sayesinde arıtabiliyoruz. Su arıtma filtreleri hakkında detaylı bilgi almak için Su Arıtma Cihazında Kullanılan Filtreler yazısını inceleyebilirsiniz. Filtreler kullanılarak yapılan arıtma işlemine filtrasyon denmektedir. Filtrasyon sistemi sayesinde oldukça güvenli bir şekilde sorun yaşadığınız suyun arıtılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat su arıtma cihazı alırken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Evinizdeki ya da iş yerinizdeki suyun sıkıntısı ne ise one göre cihaz alımı yapmalısınız.Mesela sizin suyunuz çok kireçli ise, klor temizlemeye yarayan Karbon Blok filtre tercih etmemelisiniz. Bunun yerine silifoz filtreleri su arıtma cihazı temin etmelisiniz. Yani burada kilit yöntem suyunuzun özelliklerine göre su arıtma cihazı almaktır.Su arıtma cihazı alırken bu tarz kriterleri dikkate alarak alım yaparsanız minimum düzeyde ya da hiç sorun yaşamazsınız.

Evinizdeki Tehlike Şebeke Suyu” için 7 yorum

 • 21 Eylül 2019 tarihinde, saat 21:29
  Permalink

  İnsan sağlığı için su vazgeçilmez bir unsur olduğunda ben açıkçası su arıtma konusunu çok önemsiyorum. Teşekkürler faydalı makaleniz için.

  Yanıtla
  • 23 Eylül 2019 tarihinde, saat 10:28
   Permalink

   Merhaba Fazıl Bey,

   Evet sizin de söylediğiniz gibi su insan sağlığı için çok önemlidir. Biz teşekkür ederiz,makalelerimizin faydalı olması dileğiyle…

   Yanıtla
 • 21 Eylül 2019 tarihinde, saat 23:50
  Permalink

  Yıllarca evimizde su kahverengi renkte aktı ve bırakın içmeyi o suya elimizi bile süremedik. Bu yüzden yıllarca damacana suyu daha sonra da su arıtma cihazı kullandık ve hala kullanıyoruz.

  Yanıtla
 • 22 Eylül 2019 tarihinde, saat 03:44
  Permalink

  Bizim evde akan şebeke suyu da çok klorlü ve tadı da aşırı sertti. Güzel kaliteli filtrelere sahip basit bir su arıtma cihazı ile işi çözdüm.

  Yanıtla
 • 22 Eylül 2019 tarihinde, saat 09:58
  Permalink

  Bizim evde değilde iş yerinde musluktan akan su gerçekten berbattı ve aşırı kireçli geliyordu. Silifoz filtrelere sahip tesisat tipi cihaz aldık ve sorun büyük oranda çözüldü.

  Yanıtla
 • 4 Ekim 2019 tarihinde, saat 05:13
  Permalink

  Şebeke suyunu içmeyeli çok uzun yıllar oldu. Yıllardır su arıtma cihazı kullanıyorum ve tadının şebeke suyu ile alakası yok. Şebeke suyu daha doğrusu benim oturduğum bölgede musluktan akan su içilecek gibi değil.

  Yanıtla
 • 4 Ekim 2019 tarihinde, saat 22:22
  Permalink

  Evde akan şebeke suyunun sağlıklı olmadığını zaten yıllardır bildiğim için hep damacana su kullandık. Fakat damacana su almak artık gerçekten yordu bizi o yüzden su arıtma cihazı taktırdık kafamız rahat şimdi.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir