Endüstriyel Su Yumuşatma Sistemleri

Evde günlük kullandığımız içme suyu veya endüstriyel alanda kullanılan sularda Ca ve Mg iyonları bulunabilir. Bu iyonlar suyun tadının sert olmasına sebep vermektedir. İşte su yumuşatma cihazı da tam bu esnada devreye giriyor. Kısa bir şekilde özetlemek gerekirse, su yumuşatma sistemleri suyun tadında sertleşmeye sebep olan iyonları ayrıştırmaktır. Böylelikle suyun tadı daha yumuşak ve içilebilir olmaktadır. Su yumuşatma cihazı hem endüstriyel hem de ev tipi kullanılan sistemler için kullanılabilir. Su yumuşatma cihazı ayrıca sudaki kireç oluşumunu da engellemektedir. Baktığımız zaman su yumuşatma cihazı hem ev tipi hem de endüstriyel alanda kullanılan suların kullanım rahatlığı açısından oldukça önemli bir sistemdir. Şimdi su yumuşatma cihazı ile ilgili akıllara takılan bazı sorulara özet niteliğinde yanıtlar verelim.

su yumuşatma cihazı
su yumuşatma cihazı

Su Yumuşatma Cihazı Nasıl Seçilmelidir ?

Su yumuşatma cihazı satın almadan önce firmanın bu alandaki ihtiyacı belirlenir İhtiyaç belirlemesi yapıldıktan sonra, firmanın ihtiyacını karşılayacak cihaz belirlenmeli, az bakım isteyen, uzun ömürlü ve az basınç kaybı yaratan cihaz seçilmelidir.Su yumuşatma cihazları farklı sektörlerde bir çok firmanın bir ön su hazırlayıcısı konumundadır. Bu nedenle su yumuşatma cihazı alırken yukarıda yazdığım gibi öncelikle firmanın ihtiyacı belirlenmeli, sonra alınacak cihazın özellikleri ve katacağı değer düşünülerek hareket edilmelidir.

Sanayi Tipi Su Yumuşatma Cihazı

Ev tipi su yumuşatma sistemleri ya da küçük işletmeler için yapılan ufak sistemlerin dışında sanayi tipi su yumuşatma sistemleri daha büyük sistemler olarak yapılır. Çünkü kullanılacak suyun miktarı fazla olduğundan, sistemin de haliyle büyük olması gerekir. Mesela sanayi alanında çalışan çok büyük bir fabrikanın su ihtiyacı ile küçük bir işletmenin su ihtiyacı elbette çok farklı olacaktır. Bu nedenle sanayi tipi su yumuşatma sistemleri çok daha büyük ve etkili olmaktadır.

Su Yumuşatma Cihazı Ayarları ve Kullanma Talimatı

Firmanıza, fabrikanıza ya da büyük endüstriyel alanda kurulu olan işletmenize aldığınız su yumuşatma sistemlerinin kullanımını ve ayarlarını yapabiliyor olmanız size katkı sağlayacaktır. Bu tarz sistemler otomatik olur ama sizin yine de bazı durumlarda bu işleri biliyor olmanız iyi bir kriterdir. Sitemizde kılavuzlar sayfasında endüstriyel su arıtma sistemleri için kılavuzlar bulunmaktadır. Endüstriyel su arıtma sistemleri kullanım kılavuzuna BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Su yumuşatma sistemlerinin nasıl kullanılacağı, ayarlarının nasıl yapılması gerektiği, su yumuşatma sistemi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nasıl tercih yapılacağı, bu sistemlerin hangi alanlarda ne amaçla kullanıldığını bu makalemizde anlatmaya çalıştık. Eğer bu yazı dışında merak ettiğiniz bir konu varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir