Daire Girişi Tesisat Tipi Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazlarının oldukça farklı model ve kullanım amaçları bulunmaktadır. Bu yazıda daire girişi için kullanılan tesisat tipi su arıtma cihazlarından bahsedeceğiz. Daire girişi su arıtma cihazları şebekeden gelen suyun direkt arıtılmasını ve musluktan arıtılan suyun akmasını sağlamaktadır. Kullanım yönü ve işlevi bakımından oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Suyun arıtılması için yeterli basıncın olması bu aşamada önemlidir.Tesisat tipi su arıtma cihazlarını biraz tesisat bilginiz varsa kendiniz de kurulumunu yapabilirsiniz. Eğer tesisat konusunda bilginiz yoksa, bir tesisat ustasına yaptırmanızı öneririz. Çünkü su ile ilgili işler uzmanlık ve tecrübe ister. En ufak bir kaçağın olması bile yapılan işlemin işlevinin iyi çalışmamasını sağlayacaktır.

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı
Daire Girişi Su Arıtma Cihazı

Daire girişi su arıtma cihazları silifoz filtre,reçine filtre,karbon filtre,spun filtre vs. bir çok filtre seçeneklerinden oluşmaktadır. Eğer sizin suyunuz çok kireçli ise silifoz filtreli olanı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Eğer şebeke suyu çok tortu,çamur vs. varsa spun filtre kullanmanız uygun olacaktır. Ya da suyunuzda birden çok sorun varsa 3 filtreli cihazları tercih edebilirsiniz. .Mesela spun,karbon ve silifoz filtrelere sahip daire girişi su arıtma cihazı tortuyu,kloru ve kireci temizlemede etkili olmaktadır. Zaten şebeke sularında bulunan en önemli ve yaygın sorunlar bunlardır. Siz de tesisat tipi daire girişi su arıtma cihazlarını ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz. Bu su arıtma cihazları tezgah altı ve tezgah üstü su arıtma cihazlarına göre fiyat olarak çok daha uygundur. İşlevsel olarak da kesinlikle ihtiyacınızı görecek niteliktedir.Daire girişi su arıtma cihazları hakkında daha fazla bilgi almak ve satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daire Girişi Tesisat Tipi Su Arıtma Cihazları” için 5 yorum

 • Geri bildirim: Sudaki Kireç Nasıl Temizlenir ? | Su Arıtma Sistemleri - Mayer Su Arıtma

 • 23 Haziran 2020 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  Daire girişi su arıtma cihazlarının ters ozmoz gibi bir işlevi olmadığını biliyoruz. Şebedeki suyun yazlık bölgelerde bir miktar tuzlu olması bahçe sulama gibi işlevlerde bile bu suyun bitkilerin yapraklarına zarar verebilmesini sağlıyor. Daire girişi arıtma cihazları bu tuzu temizlemede aktif karbon ya da diğer filtreler ile başarı sağlayabiliyor mu?

  Yanıtla
  • 2 Temmuz 2020 tarihinde, saat 17:15
   Permalink

   Merhaba

   Tuzu reçine ile giderebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 29 Haziran 2020 tarihinde, saat 14:41
  Permalink

  Yazlık evimdeki su çok kireçli. daire girişine 3′ lü su arıtma sistemi kurdurdum. filtreler neler olmalıdır?
  yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 2 Temmuz 2020 tarihinde, saat 17:16
   Permalink

   Merhaba

   Spun, Karbon ve Silifoz filtreler olmalıdır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir