Çocuğunuz Sağlıklı Su İçiyor mu ?

Evinizde şebeke suyu kullanıyorsunuz veya damacana su satın alarak içme suyu ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyorsunuz. Bir yetişkin olarak bunun sağlığınıza zararları kısa vadede değil de uzun vadede görebilirsiniz. Peki sizin kadar dayanıklı olmayan, henüz hayatın başında ve gelişme çağında olan çocuklar için de aynı şeyi söyleyebilir miyiz ? Yani Çocuğunuz sağlıklı su içiyor mu ? Bu soruyu kendine evinde küçük ya da gelişme çağındaki çocuk bulunan her aile sormalıdır. Çünkü su bildiğiniz üzere insanın en temel besin maddesidir. Su olmadan insan hayatı olamadığı için, suyun tartışmasız önemi ortadadır. Bu kadar önemli olan suyun sağlıklı ve temiz olması sizce de bir o kadar önemli değil midir ?

Çocuğunuz sağlıklı su içiyor mu
Çocuğunuz sağlıklı su içiyor mu

Çocukların gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlaması için mutlaka sağlıklı su tüketmesi gerekir.Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın her yerinde temiz ve sağlıklı su bulamadığından, sudan bulaşan hastalıklar sebebi ile maalesef binlerce çocuk yaşta insan hayatından oluyor. Sadece kırsal kesimlerde değil, şehirlerde de yüksek kireç,klor,tortu ya da fazla kimyasala sahip sular bulunuyor. Sizin durumlar bu şekildeyken mutlaka temiz suya ulaşmamız gerekiyor. Bunu kendi ve ailemizdeki çocuklar için altın kural olarak belirlemelisiniz.

Bizim size bu aşamada tavsiyemiz kesinlikle damacana suyu ya da şebeke suyu ile yetinmeyiniz. Mineralleri yerinde olan, insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde temiz olan kaliteli bir su tüketmek için mutlaka su arıtma cihazı almalısınız.Su arıtma cihazları şebeke suyuna direkt bağlandığı için her daim yanı başınızda temiz ve sağlıklı su bulunacaktır. Devamlı olarak su siparişi yapmak zorunda kalmayacaksınız ve istediğiniz anda temiz suya erişebileceksiniz.Su arıtma cihazlarının filtre bakımı dışında arıza verme olasılığı düşüktür. Su arıtma filtresi isimli makeleden filtre bakımı ile ilgili detaylı bilgiler alabilirsiniz. Eğer filtrelerinizi nasıl takacağınızı bilmiyorsanız Su Arıtma Cihazı Kullanım Kılavuzu isimli sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Çocuğunuz Sağlıklı Su İçiyor mu ?” için 2 yorum

 • 14 Eylül 2019 tarihinde, saat 17:07
  Permalink

  Küçük yaşta bir kızım var ve açıkçası uzun zamandır su arıtma cihazından su tüketiyoruz. Temiz su hassasiyetimin kızımın ilerleyen yaşlarda sağlıklı olması için umarım faydalı olur.

  Yanıtla
 • 14 Ekim 2019 tarihinde, saat 23:19
  Permalink

  Yani şu yazıyı okuduktan sonra içtiğimiz suyun leş olduğunu anlamış oldum. Su arıtma cihazlarını araştırıyorum çok pahalı olan da var çok ucuz olan da kararsız kaldım açıkçası.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir